Ana SayfaGündemYÖKDİL sınavı kaçta başlıyor

YÖKDİL sınavı kaçta başlıyor

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2022-YÖKDİL/2) yabancı dil sınavına katılmak isteyen adaylar sınavla ilgili son bilgileri kontrol ediyor. YÖKDİL sınavı kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? Detaylar haberde…

YÖKDİL sınavı için başvuru işlemleri 6- 18 Temmuz 2022 tarihleri arasında alındı. Sınava az bir süre kala adaylar sınavla ilgili araştırmalara başladı. Ağustos ayında gerçekleştirilecek YÖKDİL sınavı için giriş belgeleri ÖSYM AİS ekranından alabilecek.

YÖKDİL ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

2022-YÖKDİL/2 Sınavı, 28 Ağustos 2022 Pazar günü yapılacak. Saat 10.15’te başlayacak ve 3 saat (180 dakika) sürecek ve saat 13.15’te sona erecek. Söz konusu sınav İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sadece Sosyal Bilimler alanında gerçekleşecek.

Sınavda, çoktan seçmeli sorulardan oluşan testler kullanılacaktır. Sınav, sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama sorularından oluşuyor.  Sınav günü saat 10.00’a kadar adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. Adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra sınav salonlarına alınmayacaklardır.

YÖKDİL giriş belgesi sorgulama ekranı

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar