Ana SayfaGündemYAŞ toplantısı ne zaman olacak?

YAŞ toplantısı ne zaman olacak?

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı ile atama ve terfiler yakın zamanda belli olacak. YAŞ kararları için gözler toplantı sonrasında yapılacak açıklamalarda olacak. YAŞ toplantısı ne zaman olacak?

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in görev süresinin de uzatılmasının beklendiği YAŞ toplantısı için sayılı günler kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terfi, emeklilik ve atama işlemlerinin kararlaştırıldığı kritik toplantı sonrasında önemli açıklamalar bekleniyor.

YAŞ toplantısı ne zaman 2022?

YAŞ toplantısı, ağustos ayının ilk haftası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek.

Toplantıda albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması veya emekliye ayırma işlemlerinin yanı sıra albay ve generaller gibi üst düzey rütbeli askerlerin terfi, emeklilik ve atama dosyaları ele alınacak. Toplantıya komuta kademesi eksiksiz katılması bekleniyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile geçen yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanan Orgeneral Musa Avsever şura’da bu sene ilk kez yer alacak. Program gereği toplantı öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki YAŞ üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ediyor. Yaş çalışmalarının 1 günde tamamlanması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar