Ana SayfaGündemÜniversite boş kontenjan açıklandı mı?

Üniversite boş kontenjan açıklandı mı?

Üniversite tercihlerini yapan adayların sonuçları açıklandı. Şimdi sıra YKS ek yerleştirme işlemleri için boş kontenjanlar beklenecek. Tercih sonucunda kazanan ve kayıt yaptırmaya adaylardan kalan kontenjanlar ile hiç tercih edilmeyen kontenjanlar birleştirilerek boş kontenjanlar açıklanacak. Üniversite boş kontenjan açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde…

YKS yerleştirme sonuçları 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü itibariyle erişime açıldı. İlk yerleştirmede herhangi bir bölüme yerleşemeyen adaylar boş kontenjanlar için ÖSYM’den gelecek açıklamayı bekliyor.

Üniversite boş kontenjanlar açıklandı mı?

ÖSYM henüz boş kontenjanlar ile ilgili bir açıklama yapmadı ancak YÖK Başkanı Erol Özvar sınava katılan 2 milyon 900 bin aday arasından açık öğretimler hariç 850 bin adayın yerleştiğini duyurdu. Böylelikle tercih yapan adayların yüzde 90’ı bir okula yerleşti.

YKS 2022 boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak?

Boş kontenjanlar üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra açıklanıyor. Bu nedenle üniversite kayıt işlemlerinin 26 Ağustos’ta tamamlanacağı göz önüne alınırsa en erken 29 Ağustos’ta boş kontenjanların duyurulacağı tahmin ediliyor. Boş kontenjanlar yine ÖSYM tarafından duyurular sekmesinde paylaşılacak.

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar