Ana SayfaBorsaTürkiye, ABD borsaları ve dünya borsaları açılış ve kapanış saatleri nedir?

Türkiye, ABD borsaları ve dünya borsaları açılış ve kapanış saatleri nedir?

Borsada yatırımlarını değerlendiren kişiler açılış ve kapanış saatlerini takip etmek zorunda. Dünya’da hisse senetlerinin gün boyu işlem gördüğü piyasalar, gece gündüz hafta sonları ve resmi tatil günleri hariç her gün hareket halinde. Buna göre piyasalarda işlem saatleri nedir? Türkiye, ABD ve dünya borsaları açılış ve kapanış saatleri haberimizde…

Sabah saatlerinde açılan borsalarda akşam mesai saati bitimine kadar işlem tatil günleri hariç her gün yapıyor. Ülkelerin yerel saatlerine ve tatil günlerine göre işlem saatlerinde değişiklik gösteren borsalarda foreks olarak bilinen uluslararası döviz piyasalarında çoğunluk olarak yabancı paralar alınıp satılabiliyor. Bu sebeple takip edilen yabancı ülkelerin borsa işlem saatlerini de bilmek gerekiyor.

Piyasalarda işlem saatleri nedir?

Ülkelere göre değişiklik gösteren işlem gün ve saatleri bayram, resmi tatil ve hafta sonları dışında her gün hareket halinde. İşlem saatleri, piyasalardaki fiyat tekliflerinin dağılımını etkin bir şekilde sağlama işlevini üstleniyor.

Borsa kaçta açılıyor?

Diğer ülkelerin menkul kıymetler borsaları da Türkiye saatine göre hesaplanarak takip ediliyor. Türkiye’de menkul kıymetler borsası sabah saat 09.40 civarı açılıyor. Açılış saati olan 09.40’tan itibaren emir toplama işlemi yapılıyor. Bu işlem 15 dakika kadar sürüyor. Eşleştirme ya da fiyat belirlemek için ise 10.00’a kadar süre tanınıyor ve saat 13.00’a kadar da sürekli işlem yapılabiliyor.

Borsa kaçta kapanıyor?

Kapanış saatleri de ülkelere göre değişiklik gösteriyor ve Türkiye’de borsa işlemleri 18.05’te sona eriyor.

Dünya borsaları açılış saati nedir?

En büyük hisse piyasaları küresel anlamda Asya, Avrupa ve Amerika borsalarında oluyor. Türkiye saati göz önünde bulundurulduğunda İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, Portekiz, Norveç, İsviçre, Danimarka ve Finlandiya’da borsa açılış saati 10.00’dır.

Dünya borsaları kapanış saati nedir?

Piyasa merkezleri işlem yapılacak saatler için de belirleyicidir. Gün boyu süren işlemlerin son 10 dakikası kapanış aralığı sayılıyor. Günlük fiyatların hesaplamaları bu kapanış aralığında yapılan işlemler baz alınarak yapılıyor.

ABD borsaları açılış saati nedir?

Amerika kıtasında borsa açılış saatleri ülkemizin saatine göre şu şekildedir:

New York Borsası: 16.30

Kanada: 17.30

Nasdaq: 16.30

ABD borsaları kapanış saati nedir?

Amerika kıtası için borsa kapanış saatleri Türkiye saati ile şu şekildedir:

Kanada: 00.00

New York: 23.00

Nasdaq: 23.00

Asya piyasaları kaçta açılıyor?

Asya kıtası için Türkiye saati ile açılış ve kapanış saatleri şunlardır:

Japonya: 04.00 – 10.00

Hong Kong: 04.00 – 10.00

Çin borsası kaçta açılıyor?

Çin borsasında ülkemiz saatine göre 04.30 – 11.00 saatleri arasında işlem yapılır.

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar