Ana SayfaGündemSağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı, istihdam etmek üzere 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Resmi Gazete’de yayınlanan kararda Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı da paylaşıldı. Başvuru şartları belli oldu mu, Sağlık Bakanlığı personel alımı 2022 ne zaman? Sorularının cevapları haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yer alan karara göre; eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında, sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2022 yılının sonuna kadar uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27 bin oldu.

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı branş dağılımı

En fazla personel alımı uzman tabip ve tabip branşlarında olacağı kaydedilirken, 19 bin 694 uzman tabip sözleşmeli olarak görevlendirilecek. İkinci sırada ise tabip görevlendirmesi yer alıyor. Duyuruya göre; 7 bin 114 tabip istihdam yapılacak. Kararda 147 ebe, 38 sağlık memuru, 3 hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş doktoru, 1 psikolog ve 1 sağlık teknikeri sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman, başvuru şartları neler?

Alımların hangi tarihte yapılacağı ve başvuru şartları henüz belli olmazken, Sağlık Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesapları ve internet adresinde yer alan duyurular kısmından takip edilebilir.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar