Ana SayfaEkonomiKYK borcu faizleri silinecek mi?

KYK borcu faizleri silinecek mi?

KYK kredi borcu geri ödemeleri ile ilgili sosyal medyada yer alan paylaşımlar sonrasında Bakan Kasapoğlu’ndan iddialara ilişkin açıklama geldi. Belirlenen ücretin faiz olmadığının altını çizen Bakan Kasapoğlu ilk kabine toplantısında konunun ele alınacağını ifade etti. Peki, KYK borcu faizleri silinecek mi? İşte o açıklamalar…

e-devlet KYK borç sorgulama işlemleri üzerinden KYK öğrenim kredisi borçlarını sorgulayan öğrenciler ne kadar geri ödeme yapacaklarını öğrenmişti. Geri ödeme tutarlarıyla ilgili yapılan paylaşımlara Bakan Kasapoğlu açıklık getirdi.

KYK borcu faizleri silinecek mi?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açıklamasında “354 sayılı Yurt Hizmetleri Kanunu var. Eski adı TEFE… Bir faiz uygulaması değil öncelikle bunun altını çizmemiz lazım. Kanunda olan enflasyon bazlı bir süreç. Bizim hizmet anlayışımızda gençlerimiz hiçbir mağduriyete ezdirilmeyecek kadar önemli. Yurt içi enflasyon oranıyla ilgili detaylıca çalıştık. Bundan sonra da gençlerimizi mağdur etmemek için adımlar atacağız, çalışmalarımız hazır. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanımız etraflıca bu konuyu kamuoyu ile paylaşacak” dedi.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar