Ana SayfaEkonomiKYK 2022 burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? KYK burs ve...

KYK 2022 burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? KYK burs ve kredi ücreti ne kadar?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) yurt başvurularının başlamasının ardından kredi ve burs başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz yıl kasım ayında başlayan başvuruların bu yıl da kasım ayının ilk haftasında başlaması bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversite kayıt sürecinin başlamasının ardından geçtiğimiz gün dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Şimdi gözler KYK burs ve kredi başvuru ile ilgili yapılacak açıklamaya çevrildi.

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs ve kredi başvuru tarihleri ile ilgili henüz açıklama yapılmadı. KYK burs ve kredi başvuruları geçen yıl 10 Kasım Çarşamba günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden yapılmıştı.

KYK kredi ve burs ücretleri ne kadar?

2022 yılı KYK burs ve kredi ücretleri lisans öğrencileri için 850 TL, yüksek Lisans öğrencileri için 1700 TL ve doktora öğrencileri için 2 bin 550 TL idi. 2022-2022 eğitim öğretim yılında ise burs ve kredi ücretlerine zam gelmesi bekleniyor.

KYK burs başvuru şartları nelerdir?

Burstan yararlanacak öğrenciler,

– Ön lisans öğrencileri,

– Lisans öğrencileri,

– Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, (hazırlık sınıfında burs verilmez)

– İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

– ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler,

– Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar