Ana SayfaGündemKurtdereli Yağlı Güreşleri başladı mı, ne zaman?

Kurtdereli Yağlı Güreşleri başladı mı, ne zaman?

Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri tarihleri güreşseverler tarafından merak ediliyor. Bu yıl 62’ncisi düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’nin tarihleri belli oldu. Kurtdereli yağlı güreşleri ne zaman?

Her yıl gerçekleştirilen ve binlerce güreşçinin boy göstereceği Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri bugün itibariyle başlıyor. Geçtiğimiz yıl müsabakalarda 71 başpehlivan arasından finale çıkan Ali Gürbüz, rakibi Yusuf Can Zeybek’i de alt ederek başpehlivanlığa ulaştı.

Kurtdereli Yağlı Güreşleri ne zaman?

Kurtdereli Yağlı Güreşleri, bu yıl 12-13-14 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek. İlk defa 1959 yılında yapılan Balıkesir Yağlı Güreşleri, Dünya şampiyonu unvanına sahip ünlü Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın anısına, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumunun 100’üncü yılı olan 1981 yılında, Kurtdereli Yağlı Güreşleri adıyla şenlik ve yağlı güreş turnuvası olarak başlatıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nin, Yağlı Güreşler Kentler Birliği UNESCO Dünya Mirası listesine alınması için çalışmalar devam ediyor.

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar