Ana SayfaMagazinKibariye'nin acı günü, annesi vefat etti

Kibariye’nin acı günü, annesi vefat etti

Şarkıcı Kibariye’nin annesi Makbule Tokmak, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Gerçek adı Bahariye Tokmak olan şarkıcı Kibariye’nin annesi Makbule Tokmak, kalp krizi geçirdi. Hayatını kaybeden Tokmak, sessiz sedasız defnedildiği öğrenildi.

Kibariye’nin annesi Makbule Tokmak’ın ölüm haberiyle yıkılan Kibariye’nin cenaze töreninde ayakta durmakta zorlandığı belirtildi. Kibariye, annesinin ölümüyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Kibariye kimdir?

Asıl adı Bahriye Tokmak olan Kibariye, 10 Ağustos 1960 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesi Kapaklı köyünde doğdu. Daha sonra 8 kardeşi oldu. Ailesi pamuk ve tütün toplayıcılığı ile geçinen Kibariye, maddi sorunlar nedeniyle okula gidemedi.

İlk olarak Akhisar’da bir gazinoda sahne aldı. Kısa süre sonra aynı gazinoda çalışan bir arkadaşının aracı olmasıyla 1974’te İzmir’e gitti. 1974’te yine aynı “Çağlayan Saz”a gitti ve sahne aldı. 1980’lerde İzmir sahnelerinde çalışan Kibariye, o yıllarda İzmir Fuarı’na gelen tüm sanatçıların dikkatini çekti. Gazinocu Turgut Akyüz tarafından çok beğenilen Kibariye gazinosunda sahne almaya başladı.

Bir teklif yılbaşı gecesi (1981) TRT Televizyonundan gelir. 1982’de ilk kez bir sinema filminde rol aldı. Kibariye Kim Bilir adlı parça ile çıkış yakalar ve 1981’den 1990’lara 21 albüm yaptı.

21 Aralık 1979’da Tunay Ürek ile evlendi. Çift 1996 yılında boşandı. 1999 yılında İkinci evliliğini Ali Küçükbalçık ile yapan Kibariye’nin bu evliliğinden Birgül adlı bir kızı vardır.

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar