Ana SayfaBorsaGaziantepli SANKO Holding’in inşaat şirketi ASCE GYO’nun yeni projeleri

Gaziantepli SANKO Holding’in inşaat şirketi ASCE GYO’nun yeni projeleri

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu tarafından 2010 yılında kurulan ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Gaziantep’ten başlayan 13 yıllık süreçte sektöründe Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer almayı başardı. Şirket, 27-28 Temmuz tarihlerindeki talep toplama döneminin ardından 3 Ağustos 2023 tarihinde Borsa İstanbul’a işlem görmeye başlamıştı. 3 Ağustos tarihinde borsadaki ilk gününde 13,86 TL’den işlem gören ASCE, henüz bir ay geçmeden 25,36 TL’ye yükselerek yatırımcısına yaklaşık bir kat kar ettirdi.

Gaziantep’in en köklü firması olan SANKO Holding iştiraki olan ASCE, Gaziantep başta olmak üzere Ankara ve İstanbul’da önümüzdeki süreçte başlatacağı projelerle daha da dikkat çekecek.

Şirketin web sitesinde yer alan bilgilere göre, Gaziantep, Ankara ve İstanbul’da sahip olduğu arsa stoklarıyla ilgili detayları listeledik.

Abdulkadir Konukoğlu tarafından kuruldu

ASCE, SANKO Holding’in kurucusu Sani Konukoğlu’nun oğlu Abdulkadir Konukoğlu tarafından 2010 yılında kuruldu. ASCE, Türkiye’nin önde gelen sanayicisi ve şu an SANKO Holding Onursal Başkanı olan Abdulkadir KONUKOĞLU kurucu başkanlığında, inşaat sektöründe uzmanlık, kalite, güven ve alıcı memnuniyetinden ödün vermeyerek, fark sunan yaratan projelere imza atarak sektörde öncü ve örnek olmak amacıyla 2010 yılında Gaziantep’te kurulmuştur.

3 Ağustos’tan bu yana Borsa İstanbul’da işlem görüyor

ASCE GYO, gelişen marka kimliği, kurumsal yönetimi, güçlü finansal yapısı ve sahip olduğu gayrimenkul portföyü ile birikmiş deneyimlerini kullanarak, sektörde daha dinamik, daha verimli, daha büyük oyuncu olmak amacıyla, Kasım 2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kuruluna Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına dönüşüm başvurusunda bulunmuş ardından ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 27-28 Temmuz tarihlerindeki talep toplama döneminin ardından 3 Ağustos 2023 tarihinde Borsa İstanbul’a işlem görmeye başlamıştır.

İstanbul Başakşehir’de 107 bin metrekarelik inşaat

SANKO Holding kuruluşu olan Asce GYO, Gaziantep başta olmak üzere Ankara ve İstanbul’da da konut geliştirmek için yüz binlerce metrekarelik inşaat alanına sahip.

Kuruluşundan itibaren 2 binden fazla konut projesini hayata geçirerek büyük tecrübe edinen ASCE, bölgesel olarak çıktığı yolda Gaziantep’in yanı sıra, ülke genelinde projeler geliştirmeye ve faaliyetini bu anlayışla devam ettirme gayretindedir.

Şirketin web sitesinde yer alan bilgilere göre;

  • İstanbul Başakşehir’de sahip olduğu 107.369 m2’lik arsada proje geliştirme çalışmasına başlandı.
  • Gaziantep’te devam eden projelerin yanı sıra, kentin en önemli semtlerinden lokasyonlarından 15 Temmuz Mahallesinde tamamı şirkete ait olan 41.078 m2 arsa üzerine villa ve konut projesi tamamlanmış ve ruhsat aşamasına getirilmiştir.
  • Gaziantep Küçük Kızılhisar Mahallesinde ASCE’ye ait toplam 81.980 m2 iki arsa üzerinde villa projesi çalışması kısa sürede tamamlanacaktır.
  • Ankara’nın Çankaya ilçesinde sahip olduğu arsa üzerine kısa sürede tamamlanacak 53 katlı 94.865 M2 inşaat projesini hayata geçirmiştir.
  • Ankara’nın Çankaya ilçesinde sahip olduğu 2.500 m2’lik arsa projesinin yapımına kısa sürede başlanması planlanmaktadır.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar