Ana SayfaGündemFenerbahçe'nin hesabı hacklendi

Fenerbahçe’nin hesabı hacklendi

Fenerbahçe’nin 2,3 milyon takipçisi bulunan YouTube hesabı hacklendiği açıklandı. Hesabın ele geçirilmesiyle içeriklere de erişilemedi. Kulüpten konu ile ilgili açıklama yayınlandı.

Fenerbahçe’nin 2,3 milyon takipçisi bulunan YouTube hesabı hacklenerek adı ‘Andrew Tate’ olarak değiştirildi. Hesabın ele geçirilmesiyle içeriklere de erişimin sağlanamadığı gözlendi.

Fenerbahçe’den konu ile ilgili yapılan açıklamada, hesabın 12 dakika süre ile erişime engellendiği, YouTube Global ve YouTube Türkiye ekipleriyle yapılan görüşmeler sonucunda hesabın tekrar kontrol altına alındığı belirtildi.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle;
“Fenerbahçe YouTube resmi hesabımız bu akşam saat 20.52’de 12 dakika süre ile erişime engellenmiştir. YouTube Global ve YouTube Türkiye ekipleriyle yapılan görüşmeler sonucunda;

Dünya genelinde benzer birkaç büyük hesapta daha aynı problemin yaşadığı öğrenilmiş; hesabımız kontrolümüz altına alınmıştır. Sorunun kaynağı ile ilgili detaylı araştırma YouTube ekipleri tarafından Kulübümüz ile koordineli olarak devam ettirilmektedir.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar