Ana SayfaGündemEmeklilikte yaşa takılanlarda son durum ne?

Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum ne?

Milyonlarca emeklinin zam haberlerini takip ettiği bu aylarda emeklilikte yaşa takılanların durumu da merak ediliyor. İşte son dakika EYT haberleri ve “EYT çıkacak mı?” sorusunun yanıtı…

 

Yaş şartı nedeniyle emeklilik işlemleri başlamayan binlerce EYT’li için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanından gelen son açıklamayı bekliyor. Önümüzdeki süreçte yeni adımların atılacağı beklenirken açıklama sonrasında gözler gelecek resmi açıklamalara çevrilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı emeklilikte yaşa takılanlar için çözüm sunacak mı? Aynı durumda olan binlerce EYT’li bu soruya cevap beliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son açıklamasında “Emeklilikte Yaşa Takılanla (EYT) meselesi masamızda yer alıyor. Türkiye’nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye’nin her bir sorunu önümüzde çözülmesi gereken bir dosya olarak duruyor. Bu soruna yılsonuna kadar önümüzde olan bütün dosyaları çözeceğiz. EYT’ler için alternatif çözüm önerileri üzerinde çalışıyoruz. Bazılarının asgari ücrete 3 ayda bir zam yapalım talebi var. Onu yaptığımız zaman etkisinin daha fazla olacağını söyleyebiliriz.” dedi.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar