Ana SayfaMagazinDurul Bazan Kimdir?

Durul Bazan Kimdir?

Sinema ve tiyatro oyuncusu Durul Bazan, dönem dönem oynadığı karakterlerle dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. Seviyen oyuncu Bazan, son olarak Duy Beni dizisinin oyuncu kadrosunda Fikret karakterini canlandırıyor. Durul Bazan daha önce hangi dizilerde oynadı?

 

Durul Bazan kimdir?

Türk tiyatro ve sinema oyuncusu Durul Bazan, 20 Eylül 1972 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

Durul Bazan, 2000 yılında Çarli İş Başında isimli dizide Tarkan rolüyle televizyona adım atmıştır. 2001 yılında Aşkım Aşkım isimli dizide Necati karakterini canlandırarak ünlenmiştir. Papatya ile Karabiber isimli sinema filminde Ömer karakterini canlandırmıştır.

2002 yılında Martılar Açken isimli dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. 2002 yılı içerisinde Lahmacun ve Pizza isimli TV dizisinde Şemistan karakterini canlandırmıştır. Yine 2002 yılında Yıldızların Altında isimli dizide Hayati karakterini canlandırmıştır.

2003 yılında Hayat Bilgisi isimli dizide Ramadan karakteri ile diziye katılmıştır. 2003 yılında Yuvam Yıkılmasın isimli dizide Alpaslan rolünü oynamıştır. 2004 yılında Canım Benim adlı dizide Ali karakterini canlandırmıştır.

2005 yılında Türk yapımı Tombala filminde Şakir karakterini canlandırmıştır. Bu film kariyerindeki ikinci sinema filmi olma özelliğini taşımaktadır. 2005 yılı içerisinde Sensiz Olmuyor dizisinde Mino rolünde oynamıştır. 2006 yılında, Türk yapımı Maskeli Beşler: Irak filminde Davi, Emret Komutanım: Şah Mat filminde Yusuf rolüyle izleyici ile buluşan oyuncu, 2007 yılında Son Ders: Aşk ve Üniversite filminde Cem rolünü oynamıştır. 2009 yılında Türkler Çıldırmış Olmalı filminde Korsan Ercüment karakterini canlandırmıştır. Bunun dışında birkaç sinema filminde daha rol alan oyuncu 2011 yılında TRT 1’de yayımlanmaya başlayan Avrupa Avrupa isimli dizide Tekin karakterini canlandırmıştır. 2014 yılının yaz aylarında FOX’ta yayımlanmaya başlayan Kocamın Ailesi’ dizisinde Cüneyt (Cücü) karakterini canlandırdı.

Oyuncu Durul Bazan 2015 yılında Tut Sözünü isimli filmde psikiyatr rolünü üstlenirken, 2016 yılında El Değmemiş Aşk ve Seni Seven Ölsün filmlerinde oynamıştır. 2017 yılında ise yeni bir diziye başlayan Bazan Ateşböceği dizisinde Metin Eğilmez karakterine hayat verdi. 2018 yılında da Hadi be Oğlum filminde Mehmet, Bücür filminde de Fazıl, Ege’nin Hamsisi dizisinde Almancı Nuri,  karakterini oynadı. 2019 yılına gelindiğinde Yüzleşme dizisinde Yakup Ersev, Aşk Ağlatır dizisinde de İsmail Varlı karakterini oynadı. 2020 yılında Ağır Romantik filminde oynayan Durul Bazan, 2021 yılında Seni Çok Bekledim ve Modern Kadın dizilerinde yer aldı.

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar