Ana SayfaGündemDokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar kimdir?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında 4 üniversiteye rektör atandı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin rektörü değişmedi ve bir kez daha Fatma Seniha Nükhet Hotar oldu. Peki, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar kimdir?

Resmi Gazete’de yayımlanan bugünkü karara göre 4 üniversitenin rektör atamaları gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Abdurrahman Kürşat Aydoğan, İstinye Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Erkan İbiş, Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Feride Esra Gençtürk atandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesinin daha önceki döneminde de rektörlük yapan Hotar, Malatya’da dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirmesinin ardından yüksek lisans ve doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Bölümünde tamamladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Öğretim Üyeliği, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı, Türkiye-AB İlişkileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Sivil Düşünce ve Demokrasi Hareketi Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Prof. Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar, Yerel Gündem 21 Danışma Kurulu Üyesi ve Resmi Arabulucu oldu. Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda makalesi bulunuyor.

22., 23., 25 ve 26. dönemde İzmir’den milletvekili seçilen Hotar, 22. Dönemde AB Uyum Komisyonu Üyeliği ve Başkanvekilliği yaptı. İngilizce bilen Hotar, 1 çocuk annesidir.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar