Ana SayfaMagazinCivan Canova'nın sağlık durumu nasıl? Civan Canova kimdir, kaç yaşında?

Civan Canova’nın sağlık durumu nasıl? Civan Canova kimdir, kaç yaşında?

Kartal Tibet’in üvey oğlu Civan Canova sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile akciğerinde bir kitle tespit edildiğini duyurdu. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Civan Canova kaç yaşında nereli? Detaylar haberimizde…

Ünlü oyuncu Civan Canova, hastaneye kaldırılarak hayranlarını üzdü. Canova, yaptığı açıklamda, “Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı. Koluma platin takılması gerekiyordu ancak öteledim. Ta ki bir kaç ay öncesine kadar. Bir kaç ay önce hastaneye başvurdum. Ancak kolumdan ziyade akciğerimde bir belirsiz kitle tespit edildi. Bütün ilgi akciğerime kaydı” dedi.

Ailesi yanında

15 gündür hastanede olduğunu belirten oyuncu, bir kaç gün içinde hastaneden çıkacağını belirten ünlü oyuncu Canova, ”Sol bileğimden ameliyatlıydım, kemik ölümü vardı bileğimde onu çıkardılar. Kafeye doğru giderken kapkara bir köpeğin üzerine bastım. Hayvan da gayrı ihtiyari sıçradı tabi, beni yere attı. Sağ kolumun üzerine düştüm. Kemik ölümü, tendon kopması, adele erimesi meydana geldi. MR çekildi ve doktor “Protez taktırman gerek.” dedi. Onu da ben istemedim, ihmal ettim. 2.5, 3 ay önce feci ağrılarım başladı. Gece uyutmayacak kadar. Hastaneye geldim ve MR çektirdim. Koluma protez takılması gerektiğini söylediler. Ama o şimdi 2. planda kaldı. Çünkü akciğer filmi çekerken, belirsiz bir kitle olduğu tespit edildi. 15 gündür hastanedeyim. Ailem yanımda. Birkaç gün sonra taburcu edecekler” ifadelerimi kullandı.

Civan Canova’nun açıklamaları sonrası hayatı da merak edilenler arasına girdi. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Civan Canova kaç yaşında nereli? Detaylar haberimizde!

Civan Canova kimdir?

Ahmet Civan Canova,28 Haziran 1955 tarihinde Ankara’da doğan Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, oyun yazarı, tiyatro yönetmenidir.

Yönetmen Mahir Canova’nın oğlu olan Civan Canova, Ankara TED Ankara Koleji mezunudur. Sanat hayatına ilk kez 1974 yılında Yılmaz Güney’in Arkadaş filminde oyuncu olarak başlayan Canova, aynı yıl Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne kaydoldu. Dört yıl sonra bitirdiği konservatuvardan sonra Devlet Tiyatroları kadrosuna girdi. Tiyatronun yanı sıra sinema ve dizi filmlerde de rol alan sanatçı, aynı zamanda oyun yazarıdır. 1998’de sanatçı Açelya Akkoyun ile evlenerek 2004 yılında boşanan Canova, Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmaya devam etmektedir. Üvey babası Kartal Tibet’dir.

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar