Ana SayfaGündemÇember oyuncuları kimler? Tuvana Türkay, Serdar Orçin, Özgür Dereli kimdir?

Çember oyuncuları kimler? Tuvana Türkay, Serdar Orçin, Özgür Dereli kimdir?

Yargı dizisi her pazar Kanal D ekranlarında yer alıyordu. Diziye iki haftalık sağlık arası verildi. Yargı dizisinin yerine Kanal D ekranlarında Çember: Karanlığın Gözleri filminin başrollerinde Özgürcan Çevik, Tuvana Türkay, Serdar Orçin, Özgür Dereli’nin yer alıyor. Çember Karanlığın Gözleri oyuncuları kimlerdir?

Kanal D ekranlarına gelen Çember: Karanlığın Gözleri filmi yayınlanıyor. İzleyiciler Karanlığın Gözleri oyuncularını ve çekim yerine dair bilgileri sorguluyor. Çember: Karanlığın Gözleri filminin başrol oyuncuları kimlerdir sorusunun yanıtı haberimizde.

Çember: Karanlığın Gözleri oyuncuları kimler?

Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncu kadrosunda; Özgürcan Çevik, Tuvana Türkay, Serdar Orçin, Özgür Dereli,Nehir Çağla Yaşar, Güvenç Selakman, Cenk Tunalı, Taylan Akgül, Savaş Akın, Canberk Demirkılıç, Ozan Ceylan yer alıyor.

 

Tuvana Türkay kimdir?
Anne tarafından Kırım Türkü asıllı Erzurum, Trabzon ve Rize kökenli olan oyuncu, baba tarafından ise Bulgaristan göçmeni kökenlidir. 1990 yılında İstanbul’da doğan Tuvana Türkay, önce İstanbul Güneş Koleji’ni bitirdikten sonra eğitimine Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde devam etti. 2009’da yayınlanmaya başlayan Ayrılık dizisinde Kevok karakterini, 2011-2012 yıllarında ise Yer Gök Aşk dizisinde Bade Palalı karakterini canlandırdı. 2014-2015 yılında Kara Para Aşk dizisinde Bahar Çınar karakterine hayat verdi. Oyunculuğun yanı sıra şarkıcılıkla da ilgilenen Türkay, 2015 yılında Enbe Orkestrası’nın albümünde sözü müziği kendisine ait olan Ara Ne Olursun isimli parçayı seslendirdi. Daha sonra Mustafa Ceceli aranjörlüğünde “Tuana” şarkısını coverladı.

Tuvana türkay’ın oynadığı diziler

2009-2010 Ayrılık, 2010 Nakş-ı Dil Sultan, 2010-2012 Yer Gök Aşk, 2014-2015 Kara Para Aşk, 2016 Oyunbozan, 2017 Deli Gönül, 2017-2018 Kızlarım İçin, 2019-2020 Yasak Elma, 2021 Kağıt Ev, 2021 Çember

Özgürcan Çevik kimdir?
Şevkat Yerimdar tiplemesiyle adından söz ettiren Özgürcan Çevik, 24 Ekim 1983’te doğdu. 1989 yılında başladığı Ahmet Vefik Paşa İlkokulu’ndan 1994 yılında mezun oldu. 1994-1998 yılları arasında Ankara Çayyolundaki M.E.V. Özel Köksal Toptan Lisesi’nin orta kısmında okuyup mezun oldu. 2004-2009 yılları arasında Bilkent Üniversitesi M.S.S.F. Tiyatro-Oyunculuk Bölümünü bitirdikten sonra Ankara Sanat Tiyatrosu’nda göreve başladı. Azizname, Beş Para Etmez Varyete gibi bir çok oyunda yer aldı. Burada rol aldığı “Kod Adı: Keklik” oyunu ve Yücel Erten’in Aziz Nesin’in öyküsünden oyunlaştırıp yönettiği “Selamün Kavlen Karakolu”ndaki rolüyle Lions Tiyatro Ödüllerinde “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülüne iki kez layık görüldü. 2012 yılında Bulut Tiyatro’nun “Tetikçi” adlı oyununda görev aldı. 2010 yılında Kanal D’de yayınlanan, “Türkan” adlı dizideki Doktor Orhan (Türkan Saylan’ın kocası) rolüyle hafızalarda yer edindi. 2013 ve 2015’te vizyona giren Şevkat Yerimdar isimli sinema filmindeki Şevkat olarak, seyircinin gönlünde taht kurdu. Ayrıca Dağ, Sol Şerit gibi bir çok sinema filminde yer aldı. Son olarak vizyonda olan Damat Takımı isimli sinema filminde “Can” rolünü oynamıştır. 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Şevkat Yerimdar dizisinde Şevkat rolünü canlandırdı. 2018 yılında İkizler Memo-Can dizisinde Osman Caneri karakterini oynadı. Son olarak Çember: Karanlığın Gözleri filminde yer almaktadır.

 

Çember: Karanlığın Gözleri konusu nedir?

Ekranda olduğu dönemde izleyiciden büyük beğeni kazanan, yapımını Ans Productions & Evrensel Films’in, yapımcılığını Abdullah Oğuz ve Evren Oğuz’un yönetmenliğini ise Abdullah Oğuz’un üstlendiği polisiye film serisi “Çember: Karanlığın Gözleri” Çember serisinin beşinci filmidir.

Üniversite araştırma görevlisi olan Prof. Dr. Sinan Demirhan evinde ailesiyle birlikteyken saldırıya uğrar. Olay yerinde kanlar yazılmış şifreli mesajlar bulunur. Karısı ve kızı ölürken saldırıdan ağır yaralı olarak kurtulan profesör yoğun bakımda uyutulur. Bir yandan TÜBİTAK’tan gelen bir kriptoloji uzmanının yardımıyla şifreleri çözmeye çalışırken, diğer yandan profesörün kendi ürettiği enerjiyle giden bir araç prototipi üzerinde çalıştığını öğrenen özel birim polisleri, kendilerini inanılmaz bir komplonun ortasında bulurlar. Profesör ile ailesine kim, niçin saldırmıştır? Saldırı profesörün geliştirdiği prototipi çalmak için mi düzenlenmiştir? İşini içinde yabancı ajanlar mı vardır? Zeynep ve Hakan bu gizemli olayı çözmeye çalışırken, özel birime sıra dışı bir amirin atanmasıyla birlikte soruşturma daha da ilginç bir hal alır.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar