Ana SayfaCoinAVAX coin nedir? AVAX nasıl satın alınır?

AVAX coin nedir? AVAX nasıl satın alınır?

Prof Dr. Emin Gün Sirer’in kurduğu ve Ava Labs tarafından geliştirilen kripto para borsasının önemli üyelerinden AVAX coin nedir? AVAX nereden ve nasıl satın alınır? sorularının cevapları haberimizde…

Avalanche, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarını, finansal varlıkları, ticaret ve diğer hizmetleri piyasaya sürmek için oluşturulan bir platformdur. Avalanche (AVAX) coin, Prof Dr. Emin Gün Sirer’in kurduğu ve Ava Labs tarafından geliştirilen kripto para seçeneklerinden birisidir. 2020 yılının eylül ayından bu yana kullanılan Avalanche coin kripto dünyasında hatırı sayılır bir kullanıcı tarafından dikkatle takip ediliyor. Ayrıca Avalanche özelleştirilebilir, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir olarak tasarlanan kripto para seçenekleri arasında yer alıyor. Dolayısıyla Avalanche’daki her şey bir alt ağdır ve her zincir bir alt ağın parçasıdır.

Diğer bir ayrıntı ise Avalanche üzerinden işlemler ise 3 saniyenin altında sonuçlanıyor. Rakiplerinden biriyle karşılaştırma yapmak gerekirse Avalanche’de 3 saniyenin altında sonuçlanan işlemler önemli bir kripto para birimi Ethereum’da ise ortalama 6 dakikayı buluyor.

AVAX coin nasıl ve nereden alınır?

AVAX coin alabilmek için, öncelikle Binance, Paribu, Huobi ve Bitfinex gibi uygulamalardan birinde hesap sahip olmanız gerekiyor. Tercih ettiğiniz uygulamayı akıllı telefonunuzdan indirebilirsiniz. İlk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almalısınız.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar