Ana SayfaEkonomiAile Destek Programı ödemeleri yattı mı, başvurular devam ediyor mu?

Aile Destek Programı ödemeleri yattı mı, başvurular devam ediyor mu?

Aile Destek Programı ile ilgili detaylar ödeme gündemde yer alıyor. Yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasının beklediği ‘Türkiye Aile Destek Programı’nda başvurular 27 Haziran’da başlarken, ilk ödemeler hak sahiplerine ulaştı. Aile Destek Programı nedir, kimlere verilecek? Merak edilen Aile Destek Programı başvurusu ilgili detaylar haberimizde…

Aile Destek Programı ile ilgili detayları geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Erdoğan, “Aile Destek Programı’nın ilk ödemesini Temmuz ayında yapıyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, başvuru şartları ile ilgili de açıklamasında, “Aylık 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz. Yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek. Bunu 12 ay boyunca süreli ve düzenli yapmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Aile destek programı ödemeleri yattı mı?

Hak sahiplerine ilk ödemeler 29 Temmuz Cuma günü yapıldığı kaydedildi.

Aile destek programı başvurusu nasıl yapılır?

Aile destek programının e-Devlet üzerinden alınacak olan başvuruları ayrıca Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları aracılığı ile de gerçekleşebiliyor.

Aile destek programı nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada; ‘Türkiye Aile Desteği Programı’na ilişkin Bakan Yanık, “Mevcut sosyal yardım yararlanıcıları yoksulluğun yanında başkaca dezavantajları da olan gruplar iken, bu paketle biz ekstra bir dezavantaja gerek kalmaksızın, sosyoekonomik düzeyi belirlenenin altında olan vatandaşlarımıza da sosyal yardım desteği sağlayacağız” diye konuştu.

 

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar