Ana SayfaEkonomiAile Destek Programı 2022 yardım ödemeleri ne zaman yapılacak? Ödeme tarihleri belli...

Aile Destek Programı 2022 yardım ödemeleri ne zaman yapılacak? Ödeme tarihleri belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile Destek Programı dahilinde 12 ay boyunca ihtiyaç sahiplerine verilecek olan 450-550-600 TL destek ödemelerinin tarihini açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada çalışanların ve emeklilerin de programa başvuru yapabileceğini duyurdu. Destek ödemeleri ne zaman yapılacak?

İhtiyaç sahibi vatandaşların merakla beklediği Aile Destek paketi kapsamında verilen ve  12 ay boyunca yatırılan destek ödemeleri ile ilgili tarih açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ödemelerin 29 Temmuz Cuma gününden itibaren başladığını duyurdu.

Bakan Yanık, “Temmuz’da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor” dedi.

Aile destek programı başvuru şartları neler?

Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek.

Çalışanlar için;

Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkâr ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecekler.

Emekliler için;

Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; SSK emeklileri, BAĞKUR emeklileri, Emekli Sandığı emeklileri, SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecek.

Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır?

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılabilmektedir.

Benzer Başlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar

Güncel Yorumlar